Značka Klasa vykročila do nového roku, oceňuje tradici i novinky na trhu

InfoZprávyPotravinářstvíKvalita vloženo: 27. 01. 2022


Praha 27. ledna 2022 – Více než třicítka produktů nově doplnila celkový počet 976 výrobků, které se pyšní oceněním značkou Klasa – najdete mezi nimi jemné sýry z mlékárny Moravia s téměř stoletou tradicí, výrobky z Pekárny Srnín z vlastní čerstvě umleté mouky nebo šťavnaté Kanadské borůvky z rodinné Farmy Borůvka.

Značka Klasa v loňském roce dovršila plnoletosti a již 19 let objevuje vše, co nabízí tuzemský potravinářský trh. Na čem jí opravdu záleží, jsou kvalitní suroviny a poctivé zpracování. Pokud je toto splněno, neváhá spojit své jméno s výrobky tradičními i úplnými novinkami. Nově oceněnými výrobky jsou:

Eidam sýr 30 %, Eidam sýr 45 %, Eidam sýr 45 % uzený
Výrobce: Moravia Lacto a.s.
Historie jihlavské mlékárny Moravia Lacto sahá až do roku 1928. Nyní je jednou z nejmodernějších ve střední Evropě. Od samých začátků, kdy původní mlékárnu v Jihlavě zakládali němečtí farmáři, se mnohé změnilo. Zůstávají však tradiční mléčné výrobky, kterými mlékárna navazuje na odkaz minulosti, ať se jedná o Čerstvou smetanu ke šlehání, Zakysané šlehané podmáslí, tvarohy či polotvrdé a tvrdé sýry té nejvyšší kvality. Sýry Eidam jsou polotvrdé sýry s jemnou chutí se dvěma variantami obsahu tuku v sušině.

RIGOLLETTO s příchutí PANNA COTTA & MALINY
Výrobce: PINKO a.s.
Společnost PINKO byla založena v roce 1991 a zabývá se především výrobou zmrzliny. Ve své produkci spojuje tradiční receptury a důraz na lokální suroviny s využitím moderních výrobních postupů. Nanuk RIGOLETTO s příchutí panna cotta & maliny tvoří smetanový krém s jemnou příchutí panna cotty, do kterého je spirálovitě zatočen příjemně nakyslý malinový sorbet. Nanuk pokrývá belgická bílá čokoláda a zdobí sušené maliny.

Klobása s barevným pepřem, Klobáska Jalapeňos polosuchá, Párky Jalapeňos + Maasdam, Párek polský polosuchý, Párek selský polosuchý, Párek turistický polosuchý, Šunka s medíkem nejvyšší jakosti, Sous-vide Moravský vrabec, Sous-vide Vepřové koleno, Sous-vide Hovězí guláš, Sous-vide Vepřové nudličky Gyros
Výrobce: Petr Landa
Pod názvem Uzeniny Beta vyrábí firma Petra Landy své produkty v podhůří Krkonoš tradičními metodami a postupy a s velkým podílem ruční práce. Výroba probíhá z čerstvého chlazeného masa. Klobása s barevným pepřem obsahuje 91 % masa a vyniká příjemnou štiplavou vůní po pepři a typickou vůní po uzení na bukových štěpcích. V chuti je významný vysoký obsah barevného pepře. Klobáska Jalapeňos polosuchá má štiplavou chuť a je narážena do tenkých střívek, tepelně opracována a zasušena do konečné podoby. Párky Jalapeňos + Maasdam spojují jedinečnou chuť sýra a masa a pikantnost jalapeňos papriček. Párek polský polosuchý s vůní a chutí nasládlé cibulky navazuje na tradici výrobků z 1. republiky a uzenářských mistrů. Párek selský polosuchý a Párek turistický polosuchý spojují tradiční dílo, koření i postupy. Šunka s medíkem nejvyšší jakosti je vyrobená z vepřové kýty a zauzená kouřem z kvalitního bukového dřeva, díky tomu je její chuť a vůně intenzivnější. Výrobky Sous-vide jsou výrobky pro rychlou a jednoduchou přípravu, stačí pouze doplnit přílohu. Maso zůstane šťavnaté, barva a vůně se přípravou ještě zintenzivní.

Jemná káva, Středně hořká káva, Hořká káva
Výrobce: Vřes Caffé s.r.o.
Společnost Vřes Caffé se zabývá výrobou čerstvě pražené zrnkové kávy. Díky kvalitě a čerstvosti kávových zrn a zachování tradičního způsobu pražení se produkty vyznačují nezaměnitelnou chutí. Jemná káva má střední tělo a opravdu jemnou chuť s tóny čokolády, karamelu a oříšků. Středně hořká káva má plnou vůni, nápoj má chuť s tóny sametové, hořké čokolády. Hořká káva je kávou s opravdu plnou chutí i tělem, výraznou hořkostí se stopami čokolády, ořechů a mandlí.

Panko strouhanka, Crispins BIO amarantový křehký plátek, Crispins BIO cizrnový křehký plátek, Crispins BIO křehký plátek dýňový s koriandrem, Crispins BIO kaštanový křehký plátek, Crispins BIO pohankový křehký plátek, Crispins BIO proteinový křehký plátek, Crispins BIO špaldový křehký plátek, Crispins BIO veggie garden křehký plátek
Výrobce: EXTRUDO Bečice s.r.o.
Extrudo Bečice je producentem zdravé výživy a dietních, zejména bezlepkových potravin. Hlavním zaměřením společnosti je výroba originálních křehkých chlebů a instantních polotovarů. Všechny výrobky vznikají s důrazem na optimální nutriční složení, vztažené ke speciálním dietním potřebám a zásadám zdravé, racionální výživy. Panko strouhanka je sypká směs vyrobená extruzí ve formě křupky, která se strouhá. Pochází z Japonska a má hrubší strukturu než běžná strouhanka. Vyrábí se z bezlepkových surovin, jejichž základ tvoří kukuřice. Mezi další vlastnosti strouhanky patří, že nesaje tuk, zachovává šťavnatost a je výjimečně křehká a křupavá. Křehké plátky jsou vyrobeny z BIO ingrediencí, a kromě Crispins BIO špaldového jsou všechny bezlepkové a bez laktózy. Veškeré chleby jsou vhodné k pomazánkám, na cesty a výlety nebo na svačinky. Produkty mají zajímavý nutriční profil, vyšší energetickou hodnotu a nižší obsah tuku.

Pšeničná mouka hladká, Pšeničná mouka polohrubá, Pšeničná mouka hrubá, Pšeničná krupice hrubá, Zelňáky, Slané tyče
Výrobce: Pekárna Srnín s.r.o.
Provoz Pekárny Srnín byl zahájen v roce 1956 a svými výrobky navazuje na nejlepší tradice poctivého pekařského řemesla. Každý den se zde připravuje bohatá škála pekařských a cukrářských výrobků, a to z kvalitních vstupních surovin – čerstvě umleté mouky z vlastního mlýna ve Veselí nad Lužnicí a vody z pramene pod Kletí. Pšeničné mouky a krupice prodávané pod označením Veselka se melou z obilí od místních farmářů ve mlýně v malebném prostředí jižních Čech, na soutoku řek Lužnice a Nežárky. Zároveň se využívají na výrobu produktů Pekárny Srnín. Zelňáky se vyrábí podle tradiční jihočeské receptury s důrazem na kvalitu a čerstvost surovin. Základními surovinami pro přípravu delikatesních zelných placek je kysané zelí od lokálních dodavatelů, mouka a sádlo. Tradice výroby klasických tyčinek sahá v tuzemsku zhruba 50 let zpátky a Slané tyče mají dozlatova pečený křupavý korpus vyrobený z vlastní mouky, sypaný čerstvým kmínem a solí.

Hugo Okurka
Výrobce: AGRO Maryša SE
Společnost AGRO Maryša SE je součástí družstva Čerstvě utrženo. Specializuje se na hydroponické pěstování salátové okurky. Při pěstování ve skleníku využívá teplo a elektřinu ze sousední bioplynové stanice, dbá na ekologické využití zdrojů, například použití dešťové vody. Zelenina se označuje laserovým vypálením loga Čerstvě utrženo přímo na okurku. Toto značení je ekologické a inovativní na českém trhu.

Kanadské borůvky
Výrobce: Farma Borůvka s.r.o.
Společnost Farma Borůvka je ryze česká rodinná farma, která se specializuje na pěstování kanadských borůvek od roku 2020. Zakládá si především na způsobu pěstování, který je šetrný k přírodě. Oceněné borůvky z této farmy jsou moderní licencované odrůdy, které se vyznačují vysokou kvalitou plodů, excelentní chutí a čerstvostí.


Produkty nově oceněné značkou Klasa:
Výrobce - Název výrobku:


AGRO Maryša SE Hugo okurka
EXTRUDO Bečice s.r.o. Panko strouhanka
EXTRUDO Bečice s.r.o. Crispins BIO amarantový křehký plátek
EXTRUDO Bečice s.r.o. Crispins BIO cizrnový křehký plátek
EXTRUDO Bečice s.r.o. Crispins BIO kaštanový křehký plátek
EXTRUDO Bečice s.r.o. Crispins BIO pohankový křehký plátek
EXTRUDO Bečice s.r.o. Crispins BIO proteinový křehký plátek
EXTRUDO Bečice s.r.o. Crispins BIO špaldový křehký plátek
EXTRUDO Bečice s.r.o. Crispins BIO veggie garden křehký plátek
EXTRUDO Bečice s.r.o. Crispins BIO křehký plátek dýňový s koriandrem
Farma Borůvka s.r.o. Kanadské borůvky
Pekárna Srnín s.r.o. Pšeničná krupice hrubá
Pekárna Srnín s.r.o. Pšeničná mouka hladká
Pekárna Srnín s.r.o. Pšeničná mouka hrubá
Pekárna Srnín s.r.o. Pšeničná mouka polohrubá
Pekárna Srnín s.r.o. Zelňáky
Pekárna Srnín s.r.o. Slané tyče
Petr Landa Klobása s barevným pepřem
Petr Landa Klobáska Jalapeňos polosuchá
Petr Landa Šunka s medíkem nejvyšší jakosti
Petr Landa Sous-vide Moravský vrabec
Petr Landa Sous-vide Vepřové koleno
Petr Landa Sous-vide Hovězí guláš
Petr Landa Sous-vide Vepřové nudličky Gyros
Petr Landa Párek polský polosuchý
Petr Landa Párek selský polosuchý
Petr Landa Párek turistický polosuchý
Petr Landa Párky Jalapeňos + Maasdam
PINKO a.s. RIGOLLETTO s příchutí PANNA COTTA & MALINY
Vřes Caffé s.r.o. Jemná káva
Vřes Caffé s.r.o. Středně hořká káva
Vřes Caffé s.r.o. Hořká káva
Moravia Lacto a.s. Eidam sýr 45% uzený
Moravia Lacto a.s. Eidam sýr 45%
Moravia Lacto a.s. Eidam sýr 30%

Další informace a kompletní seznam všech oceněných produktů najdete na stránkách www.eklasa.cz/produkty.
Oddělení tiskové SZIF
e-mail: press@szif.cz
mobil: +420 733 696 550


Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) je akreditovanou platební agenturou pro provádění opatření Společné zemědělské politiky financovaných z Evropského zemědělského záručního fondu, Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova a Evropského námořního a rybářského fondu. Je zprostředkovatelem finanční podpory z Evropské unie a národních zdrojů. V současné době SZIF administruje režimy podpor 1. a 2. pilíře Společné zemědělské politiky a Národní dotace. Konkrétně se jedná o přímé platby, tržní opatření a Program rozvoje venkova. SZIF rovněž administruje národní značky kvalitních potravin KLASA a Regionální potravina. SZIF má v současné době 7 regionálních odborů a dalších 65 lokalizovaných pracovišť, která poskytují služby žadatelům přímo v místě jejich působení.
Národní značku kvality KLASA uděluje mimořádně kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům ministr zemědělství od roku 2003. Administraci značky provádí Státní zemědělský intervenční fond. Národní značku kvality získává výrobce na tři roky. Logo KLASA slouží spotřebitelům k lepší orientaci na trhu při rozeznání výjimečně kvalitních produktů v porovnání s běžně dostupnými potravinami. V současnosti mohou spotřebitelé nalézt značku KLASA na obalech celkem 976 produktů od 267 českých a moravských výrobců. Další informace a kompletní seznam všech oceněných produktů jsou dostupné na stránkách www.eklasa.cz.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů
Cookies

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz