Zelené zítřky, cvrččí mouka a krávy, které chodí na WC

InfoAktualityZ médiíprezident vloženo: 22. 09. 2021


21. 9. 2021 - Mladá fronta DNES - Hovory z lán(ů) - Nedávno jsem se v jednom levicovém plátku dočetl, že jsem popírač klimatické změny, protože varuji před dopady Evropské zelené dohody na tuzemské zemědělství. Tak mám, jak řekl pan Houdek z filmu Kolja v podání Ladislava Smoljaka, konečně nějakou ilegální činnost. Když jsem se dostal na seznam nepřátel nových lepších zelených zítřků, říkám si, co to pro mě může znamenat.

Až naplno zvítězí zelená revoluce, možná mi zaklepe na dveře skupina nějakých nebinárních cosi, oděných do recyklovaných udržitelných stejnokrojů, a odvleče mě do sběrného tábora pro klimaticky nepřizpůsobivé. Dost možná půjde o sběrný pracovní tábor, CO2 se přece jen samo nezachytí, po pěti letech nepoužitelné elektromobily se také jen tak auta „ekologicky“ nezlikvidují. Možná mi při selekci přiřadí práci, která souvisí s mým současným povoláním, budu pěstovat biozeleninu, případně chovat hmyz, aby bylo dost cvrčků do cvrččí mouky.

Evropská zelená dohoda (a nyní již zcela vážně) v některých svých navazujících strategiích uvažuje o tzv. povinném přimíchávání hmyzí mouky do pečiva, aby tak měla populace, která by kvůli záchraně planety měla přestat jíst maso, dostatek proteinů.

V některých pokrokových restauracích velkých korporátů už maso pro jistotu téměř nemají. Někde se s tou záchranou planety přece začít musí. Co na tom, že Evropská unie produkuje jen asi 10 % celosvětových emisí skleníkových plynů a evropské zemědělství samotné pak 10 % z těchto 10 %. To méně než procento skleníkových plynů (ne všechny skleníkové plyny v zemědělství produkuje živočišná výroba) za bezmasou stravu jistě stojí.

Kdo by si i přesto chtěl občas nějaký ten kus masa dát, nemusí zoufat. Tým vědců z Nového Zélandu a Německa prý naučil telata chodit na záchod. Teď už jen přijít na to, jak krávy naučit chodit si odříhnout a ulevit plynnému přetlaku v zažívacím traktu na onu místnost – a je vymalováno. Na pastvu umístíme mobilní WC a welfare bude učiněno zadost.

Další skupina vědců, tentokrát australsko-americká, spočítala, že divočáků už je na světě tolik, že produkují emise jako 1,1 milionu vozidel. Rozrývají totiž svými rypáky půdu, ze které uniká CO2 . Vědci prý mají i řešení, masivní odstřel. Černá zvěř si tedy skutečně vytáhla černého Petra! Ještě že nás ostatní – zatím – čekají jen ti cvrčci.

Autor: Jan Doležal, prezident Agrární komory ČR

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz