Výzkumný ústav rostlinné výroby, v.v.i. získal certifikaci "HR Excellence in Research"

InfoZprávyZemědělstvíRostlinná výroba vloženo: 02. 12. 2021


TISKOVÁ ZPRÁVA - 2. 12. 2021 Praha - Výzkumný ústav rostlinné výroby, v. v. i. obdržel od Evropské komise prestižní ocenění "HR Award - Excelence lidských zdrojů ve výzkumu". Připojil se tak k řadě výzkumných institucí, které touto certifikací deklarují vysokou kvalitu péče o lidské zdroje ve vědeckém prostředí. 

Cílem tohoto evropského ocenění je zvyšovat kvalitu péče o lidské zdroje ve vědeckém prostředí, využívat moderních praktik HR a dodržovat moderní principy v rozvoji lidských zdrojů ve výzkumu. Jeho udělení představuje pro výzkumné instituce zvýšení prestiže, větší atraktivitu pro výzkumné pracovníky, podporu na poli mezinárodního výzkumu i větší šanci na úspěch v grantových soutěžích. V současné době je držiteli tohoto ocenění 652 organizací na světě, z toho 56 institucí v České republice.  

"Věřím, že ocenění a s ním související interní změny zvýší atraktivitu naší instituce pro mladé pracovníky a pomohou nám udržet špičkové vědce. Pro náš rozvoj považuji přítomnost kreativních, výkonných a všestranných vědeckých pracovníků schopných spolupráce napříč jejich profesním zaměřením za jeden z nejdůležitějších faktorů úspěchu," komentuje udělení ocenění RNDr. Mikuláš Madaras, Ph.D., ředitel Výzkumného ústavu rostlinné výroby, v.v.i.

Udělení předcházela dvouletá příprava, jejímž cílem bylo vytvoření akčního plánu vedoucího ke sladění stávající praxe s požadavky Evropské charty a Kodexu. V následující dvouleté etapě bude VÚRV, v.v.i. pokračovat v implementaci potřebných postupů a opatření. 

Instituce, která chce ocenění HR Award získat, se musí přihlásit k principům zakotveným v „Evropské chartě pro výzkumné pracovníky a Kodexu chování pro přijímání nových pracovníků“. Tento soubor obecných zásad a požadavků upřesňuje odpovědnosti a práva výzkumných pracovníků a jejich zaměstnavatele vedoucí k úspěšnému vývoji, transferu, sdílení a rozšiřování znalostí a technického rozvoje a rozvoji kariéry výzkumných pracovníků. Jejich implementací instituce deklaruje zajištění péče o zaměstnance, rozvoj profesního a karierního růstu, transparentní prostředí při náboru pracovníků a zlepšení podmínek pro mezinárodní výzkumnou spolupráci a práci zahraničních výzkumných pracovníků. 


Výzkumný ústav rostlinné výroby
VÚRV, v. v. i. je největším pracovištěm aplikovaného výzkumu v České republice, zaměřeným na rostlinnou výrobu a příbuzné obory. Kromě hlavního pracoviště v Praze-Ruzyni má výzkumné a pokusné stanice i další pracoviště po celé ČR, včetně vlastní vinice na Karlštejně. Vedle tradičních oborů, jako jsou rostlinná výroba, agroekologie, genetika a šlechtění, výživa rostlin či rostlinolékařství se výzkum zaměřuje na udržitelné systémy zemědělského hospodaření, rozvoj rostlinných biotechnologií a molekulární biologie, oblasti kvality a bezpečnosti potravin a v oblasti produkce a zpracování nepotravinářských plodin i bioodpadů. 

Human Resources Strategy for Researchers (HRS4R) https://euraxess.ec.europa.eu/jobs/hrs4r

Původní informace

Zdroj: www.vurv.cz

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz