SZIF vydává rozhodnutí k dotacím na produkci ovoce s vysokou a velmi vysokou pracností

InfoDotacePlatby na základě jednotné žádosti vloženo: 16. 03. 2020


Praha 16. března 2020 - Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) začal ode dneška vydávat rozhodnutí k dotacím na produkci ovocných druhů s vysokou a velmi vysokou pracností. Mezi pěstitele, kteří podali žádost v loňském roce, bude rozdělena podpora ve výši přes 95 milionů korun.

O dotaci na produkci ovocných druhů s vysokou pracností požádalo v roce 2019 celkem 315 zájemců, mezi něž bude rozdělena částka ve výši 27 240 870,- korun. Záměrem dotačního titulu je podpořit pěstitele, kteří se věnují produkci ovocných stromů a keřů s vysokou pracností, jako jsou slivoň švestka, broskvoň, višeň, rybíz černý a červený, maliník či jahodník.

K dotaci na produkci ovocných druhů s velmi vysokou pracností bylo za loňský rok podáno 304 žádostí. Zájemcům bude rozdělena částka ve výši 68 313 707,- korun. Účelem tohoto dotačního opatření je podpora pěstitelů ovocných druhů s velmi vysokou pracností, kterými jsou jabloň, hrušeň, meruňka a třešeň.
Tato dotační opatření spadají pod Dobrovolné podpory vázané na produkci (VCS) v rámci Přímých plateb. Žádosti se podávají prostřednictvím Jednotné žádosti (JŽ). Informace o výpočtu platby lze nalézt v Příručce pro žadatele pro rok 2019, která je k dispozici na webových stránkách www.szif.cz / JŽ, v sekci „Ke stažení“, ve složce „Metodiky a příručky“.


Dotaci je možné poskytnout pouze na základě pravomocného rozhodnutí. Výplatu lze urychlit vzdáním se práva na odvolání. Tento právní úkon je však třeba učinit teprve po obdržení rozhodnutí. Dřívější podání nemá právní účinek. Formulář „Prohlášení o vzdání se práva odvolání“ je k dispozici na webových stránkách www.szif.cz / JŽ, v sekci „Ke stažení“, ve složce „Jednotná žádost“. Lze jej zaslat následujícími způsoby:

  1. prostřednictvím Portálu farmáře,
  2. přes datovou schránku,
  3. osobně na místně příslušném regionálním pracovišti SZIF,
  4. poštou,
  5. e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem na adresu podatelna@szif.cz.


V případě jakýchkoliv dotazů se žadatelé mohou obrátit na infolinku SZIF prostřednictvím
telefonního čísla 222 871 871 nebo e-mailu info@szif.cz.


Lenka Rezková
tisková mluvčí SZIF
Státní zemědělský intervenční fond je akreditovanou platební agenturou pro provádění opatření Společné zemědělské politiky a Společné rybářské politiky financovaných z Evropského zemědělského záručního fondu, Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova a Evropského námořního a rybářského fondu. Je zprostředkovatelem finanční podpory z Evropské unie a národních zdrojů. V současné Kontakt: Lenka Rezková, tisková mluvčí SZIF, tel.: +420 222 871 668, mobil: +420 733 696 550, e-mail: press@szif.cz
době SZIF administruje režimy podpor 1. a 2. pilíře Společné zemědělské politiky. Konkrétně se jedná o přímé platby, tržní opatření a Program rozvoje venkova. SZIF rovněž administruje značky kvalitních potravin KLASA a Regionální potravina.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz