SZIF přijal téměř 31 tisíc Jednotných žádostí

InfoDotacePlatby na základě jednotné žádosti vloženo: 13. 06. 2019


Praha 13. června 2019 – 10. červen definitivně ukončil příjem letošních Jednotných žádostí. Tuto souhrnnou žádost o dotace na obhospodařovanou plochu a na chov zvířat si podalo téměř 31 tisíc zemědělců, mezi které bude rozděleno přibližně 32 miliard korun.

Univerzální formulář Jednotná žádost umožňuje českým zemědělcům získat dotaci na jejich hospodaření. Příjem letošních žádostí odstartoval 9. dubna, řádný termín skončil 15. května. Žadatel měl ale ještě po tomto termínu šanci na pozdní podání, a to až do 10. června. V tomto případě však obdrží sankci ve výši 1 % za každý pracovní den.


Z aktivit SZIF zaujímají platby, o které se žádá prostřednictvím Jednotné žádosti, největší podíl v objemu vyplácených finančních prostředků. Na letošní žádosti, kterých SZIF přijal 30 798 tisíc, je připraveno zhruba 32 miliard korun, ale celková částka se bude odvíjet podle kurzu české koruny k euru k 30. září 2019.


Téměř všechny žádosti byly podány prostřednictvím Portálu farmáře, což je moderní komunikační nástroj, který umožňuje elektronické podání žádostí. 18 procent žadatelů si s formulářem poradilo samo, ostatním při vyplnění pomohli zaměstnanci SZIF z okresních pracovišť - Oddělení příjmu žádostí a LPIS. Nejvíce žádostí přijalo okresní pracoviště v Praze, ve Frýdku-Místku a ve Vsetíně.


Příjem žádostí je ukončen, nastupuje jejich administrace. Předpokládaný harmonogram výplat jednotlivých podpor Jednotné žádosti 2019 bude zveřejněn na webových stránkách www.szif.cz v průběhu července. Očekáváme, že bude probíhat obdobně jako u loňských žádostí, tzn., že první se budou vyplácet dotace na SAPS, posledním dotačním titulem pak bude podpora na Dobré životní podmínky zvířat.


Sazby přímých plateb a Přechodných vnitrostátních podpor budou zveřejněny na podzim 2019, žadatelům budou k dispozici na www.szif.cz v sekci Jednotná žádost. Sazby dotací neprojektových opatření Programu rozvoje venkova jsou uvedeny v příručce pro žadatele u Jednotné žádosti.


Věříme, že průběh administrace a samotné výplaty letošních žádostí budou probíhat stejně dobře jako u předchozích žádostí.


Vladimíra Nováková
tisková mluvčí SZIF


Státní zemědělský intervenční fond je akreditovanou platební agenturou pro provádění opatření Společné zemědělské politiky a Společné rybářské politiky financovaných z Evropského zemědělského záručního fondu, Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova a Evropského námořního a rybářského fondu. Je zprostředkovatelem finanční podpory z Evropské unie a národních zdrojů. V současné
Kontakt: Vladimíra Nováková, tisková mluvčí SZIF, tel.: +420 222 871 668, mobil: +420 733 696 550, e-mail: info@szif.cz
době SZIF administruje režimy podpor 1. a 2. pilíře Společné zemědělské politiky. Konkrétně se jedná o přímé platby, tržní opatření a Program rozvoje venkova. SZIF rovněž administruje národní značky kvalitních potravin KLASA, Regionální potravina a BIO.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz