SZIF bude přijímat žádosti organizací, které se starají o distribuci potravin lidem v nouzi

InfoDotaceNárodní dotaceZemědělství, potravinářství, poradenství vloženo: 26. 11. 2020


Praha, 26. listopadu - Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) spustí už 1. prosince příjem žádostí o dotace. Ty podpoří provoz potravinových bank. O dotaci budou moci v České republice zažádat i další subjekty s humanitárním zaměřením, které v době opatření proti šíření onemocnění Covid-19 pomáhaly s distribucí potravin.

Ministerstvo zemědělství zveřejnilo Zásady pro nový dotační podprogram 18. C. Díky nim se budou od 1. 12. 2020 do 7. 12. 2020 přes Portál farmáře přijímat žádosti o dotaci. Podpoří zejména humanitární nebo charitativní organizace a instituce, které zdarma poskytují potravinovou pomoc lidem v hmotné nouzi a bez přístupu k základním potravinám.


Výše uvedené subjekty dosáhnou na dotaci pouze v případě, že jsou v době pandemie Covid-19 zapojené do distribuce produktů určených pro tzv. „Školní projekt“, tzn., že se podílely a podílejí na záchraně a následném rozdělování potravin, které nemohly být kvůli uzavření škol řádně distribuovány. Podpora se k žadatelům dostane ještě do konce roku 2020 a pomůže jim pokrýt mimořádné náklady.


Příjem dokladů prokazujících nárok na dotaci bude probíhat v termínu 15. 1. až 15. 2.2021.


Uveřejněné zpřesnění Zásad týkající se Podpory provozu potravinových bank a dalších subjektů s humanitárním zaměřením v souvislosti se šířením nákazy COVID-19 v České republice najdou žadatelé na https://www.szif.cz/cs/nd, ve složce „Ke stažení“.


V případě jakýchkoliv dotazů se žadatelé mohou obrátit na infolinku SZIF 222 871 871 nebo zaslat e-mail na info@szif.cz.


Lenka Rezková
tisková mluvčí SZIF


Státní zemědělský intervenční fond je akreditovanou platební agenturou pro provádění opatření Společné zemědělské politiky financovaných z Evropského zemědělského záručního fondu, Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova a Evropského námořního a rybářského fondu. Je zprostředkovatelem finanční podpory z Evropské unie a národních zdrojů. V současné době SZIF administruje režimy podpor 1. a 2. pilíře Společné zemědělské politiky. Konkrétně se jedná o přímé platby, tržní opatření a Program rozvoje venkova. SZIF rovněž administruje národní značky kvalitních potravin KLASA a Regionální potravina.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz