Rozkaz zněl jasně: dvě dávky

InfoAktualityZ médiíprezident vloženo: 08. 09. 2021


7. 9. 2021 - Mladá fronta DNES - Hovory z lán(ů) - Evropská unie oznámila, že dosáhla 70% proočkovanosti proti nemoci covid-19 v rámci dospělé populace. V České republice se pohybujeme u dospělé populace na cca 65 %. Na první pohled podprůměrný údaj a možná nesplněný úkol na cestě zpět ke skutečně normálnímu životu.

Vzhledem k tomu, že jsme jakožto „best in covid“ a s vrozeným českým talentem ohýbat a obcházet nařízení důsledně promořovali, je v populaci poměrně velký podíl těch, kteří nemoc prodělali. Jsou tak možná vybaveni lepší obranyschopností než někteří očkovaní. Lockdown neboli uzávěra blížící se stannému právu tak, jak jsme ji zažili letos na jaře, nemá podle – nutno podotknouti předvolebních – vyjádření politiků přijít. Nějaká forma „opatření“ tu ale s námi má dle některých dalších zůstat napořád.

Asi největším přeborníkem v omezování svobod vlastních obyvatel je v současné době Austrálie. Jestli bývalý americký prezident Donald Trump razil heslo MAGA, tedy Make America Great Again, tedy Udělejme Ameriku zase velkou, mohl by australský premiér Scott Morrison chodit s čepicí s nápisem MAPA, tedy Make Australia Prison Again, neboli Udělejme z Austrálie opět vězení. Prvními nucenými kolonizátory nejmenšího kontinentu totiž byli trestanci z Britských ostrovů, kterých k protinožcům bylo v první polovině 19. století dovezeno téměř 200 tisíc.

O dvě stě let později si mohou potomci těchto vyděděnců (a samozřejmě i pozdějších přistěhovalců) vyzkoušet, jaké to asi tehdy bylo. Zákazy nočního vycházení, nošení roušek i ve venkovních prostorech, ale hlavně tvrdé represe proti každému, kdo nařízení porušuje. Už chybí jen povinné tetování čísla trestance na předloktí, které nicméně v 21. století nahradila mobilní aplikace s QR kódem, tedy tzv. covid pas.

Rozhodně nepatřím mezi odpůrce očkování, ale osobně jsem se domníval, že za coronavirem uděláme tečku, nikoliv epos v Morseově abecedě. Už mnohem hůř se mi polyká hořká pilulka v podobě skutečnosti, že bez „zelené fajfky“ v aplikaci, tedy očkování každého půl roku, budeme patřit mezi trestance, ehm, občany druhé kategorie. Zvítězí svoboda, nebo nejmasovější sociální inženýrství v historii lidstva?

Nevím, jak vás, ale osobně mě docela děsí budoucnost, ve které všichni v další aktualizaci „vyfasujeme“ aplikaci, která nám bude kromě bezinfekčnosti měřit uhlíkovou stopu a podle toho nám dovolí, či naopak nedovolí jet autem nebo dát si k obědu kus masa. Co bude dál? Klimatický lockdown? Škoda, že tu není nějaký neobydlený kontinent.

Autor: Jan Doležal, prezident Agrární komory ČR

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz