Redistribuční online supermarket ve Velké Británii. Bývalý generální ředitel společnosti Sainsbury's: Konec levných potravin v UK.

InfoPoradenstvíPotravinářství vloženo: 23. 05. 2022


Redistribuční online supermarket ve Velké Británii

20.5.2022 - Diskontní prodejce potravin Motatos letos v červnu zavede ve Velké Británii svůj model redistribučního supermarketu, který bude zákazníkům nabízet za snížené ceny přebytečné zásoby od řady velkoobchodníků a distributorů.

Švédský maloobchodní prodejce bude jedním z několika online supermarketů nabízející přebytečné zásoby, které již ve Velké Británii existují, a umožní spotřebitelům nakupovat výrobky, u nichž by jinak hrozilo, že skončí na skládce.

Tento supermarket, který je v Evropě známý pod názvem Matsmart, vznikl ve Švédsku v roce 2014 a později expandoval do Dánska, Finska a Německa. Spolupracuje s ním již řada distributorů ve Velké Británii, včetně společností Wholegood a Pricecheck.

Produkty v nabídce online supermarketu nebudou zahrnovat čerstvé, chlazené ani mražené produkty. Supermarket se bude zaměřovat na velká balení, nápoje, potřeby pro domácnost, domácí zvířata a kosmetiku. Výrobky prodávané tímto supermarketem jsou často považovány za nevhodné pro jiné maloobchodní prodejce například z důvodu změny obalu, sezónních změn nebo krátké doby trvanlivosti.

Dodávky zboží ze supermarketu obvykle trvají jeden až tři pracovní dny, přičemž poplatky za dopravu jsou závislé na počtu krabic potřebných k zabalení objednávky. U objednávek s vyšší hodnotou je nabízena možnost doručení zdarma.

Motatos pracuje se všemi typy nadbytečných zásob nebo příležitostí k předcházení vzniku odpadu v dodavatelském řetězci, včetně výrobků s končící životností, výrobků s poškozeným obalem a přebytečných materiálů.

Zdroj


Bývalý generální ředitel společnosti Sainsbury's: Konec levných potravin v UK

Bývalý generální ředitel společnosti Sainsbury's Justin King prohlásil, že zlatá éra levných potravin ve Spojeném království skončila, protože se již tak vysoké výdaje za potraviny neustále zvyšují. Přestože společnosti Tesco a Sainsbury's hlásí dvojnásobné až trojnásobné zvýšení zisků, King prohlásil, že supermarkety nemohou zcela absorbovat zvýšené náklady ani ochránit spotřebitele před nárůstem cen.

King v pořadu Today rozhlasové stanice BBC Radio 4 řekl: „Zisky supermarketů jsou samozřejmě v kontextu rozpočtu každé domácnosti velké, ale marže v supermarketech se pohybují kolem 3 %. To znamená, že i kdyby supermarkety nevytvářely zisk vůbec žádný, nebyly by ve skutečnosti schopny snížit nákladovou inflaci.“

Zpráva přichází v době, kdy růst indexu spotřebitelských cen potravin dosáhl 5,9 %, což je nejvyšší hodnota od prosince 2011. Minulý týden Bank of England rovněž uvedla, že inflace pravděpodobně překročí 10 %, což je nejvyšší hodnota od roku 1982.

King dále uvedl: „Máme za sebou možná zlatou éru. V průměru utrácíme za potraviny mnohem méně v poměru k rozpočtu domácností než téměř kdykoli v historii, a to po dlouhém, mírném poklesu, takže předpokládám, že dlouhodobě budeme svědky zvyšujícího se podílu výdajů na potraviny. Z historického hlediska nebude ve skutečnosti tak vysoký, ale bude vyžadovat změny v prioritách výdajů domácností.“

King však dodal, že zásadní roli v tom, aby rodiny s nízkými příjmy mohly pokrýt rostoucí účty za potraviny, má vláda.

Zdroj

Zpracovali:
Paul Wilkins a Tibor Angyal
Místní zástupci ČR pro agro-potravinářství ve Velké Británii; e-mail: uktrade@mze.cz

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů
Cookies

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz