Plány Putinovců zhatí, naši vepři boubelatí 

InfoAktualityZ médiíprezident vloženo: 04. 03. 2022


1. 3. 2022 - Mladá fronta DNES - Hovory z lán(ů) - Válka je špatně pro všechny strany a do Evropy 21. století nepatří. Nemám nic proti obyčejným Rusům a věřím, že jich mnoho to, co se děje, nepodporuje. Ukrajinců si nesmírně vážím – a to mnohem déle, než začali hrdinně bránit svoji vlast.

Bez nich by už dávno neměl kdo sklízet české ovoce, zeleninu či chmel nebo pomáhat ve stájích. Všude tam dávno prokazovali, že jsou neuvěřitelně skromným, pracovitým a houževnatým národem. Nejsou jen našimi spolupracovníky, ale přáteli a v nejednom případě i členy našich rodin. Zemědělci jsou jim proto připraveni maximálně pomoci, ať ubytováním uprchlíků, či potravinovou pomocí. Pevně doufám, že dobro a zdravý rozum nakonec zvítězí a nedobrovolně rozdělené rodiny se opět setkají.


Myslím ale, že ani v nejtěžších časech by nás neměl přecházet humor, ten tak nějak k nám Čechům patří. Ne nadarmo nás Hitler přezdíval „smějící se bestie“.


Vladimir Putin, který má slušně nakročeno k titulu Největší padouch 21. století, asi také nemá Slovany v lásce. Na Ukrajince totiž povolal čečenské speciální jednotky. Mé generaci, vyrostlé na Pánu prstenů, to připomíná Sarumana, který před bitvou o Helmův žleb nasadil do boje místo početných, ale neorganizovaných skřetů jejich zvláštní rasu, nelítostné, drsnější a poslušnější skurut-hai. Zatímco „elfové“ na západě se dohadují, jestli mají být sankce namířené přímo na Putina nebo na celé Rusko, v Kyjevě možná budou rukama těchto vrahů umírat lidé, kteří jen brání své domovy.


S využitím zemědělství se nabízí řešení. Asi dva roky se potýkáme s nadvýrobou vepřového v zemích, jako jsou Španělsko, Dánsko nebo Belgie, a tedy i nízkou prodejní cenou a obrovskými náklady v souvislosti s rostoucí cenou energií a krmiv. Na Ukrajinu proto pošleme vepřové v konzervách. Sádlo by mohlo nahradit olej na čištění zbraní, a tedy i fosilní paliva (to se bude v EU líbit), ostatně přišly už skutečné zprávy o tom, jak Ukrajinci namáčejí střelivo do vepřového sádla, aby odstrašili či potupili nepřátele muslimského vyznání, „náboženství míru“.


V Sýrii údajně z náboženských důvodů odmítali mudžahedíni Islámského státu i bojovat proti kurdským ženám: kdyby je totiž příslušnice „slabšího“ pohlaví zabily, nedostali by se do ráje. Předpokládám, že vepřové by mohlo fungovat podobně. S podporou SPD bychom na takový export mohli dostat i zvláštní subvenci. Co říkáte?


Autor: Jan Doležal prezident Agrární komory ČR

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů
Cookies

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz