51.ročník Děčínské kotvy – Mistrovství floristů České republiky

InfoZprávyZemědělstvíRostlinná výroba vloženo: 17. 05. 2022


Tisková zpráva - Ve dnech 11. 5. -12. 5. 2022 se uskutečnil v prostorách areálu zámku Děčín 51. ročník soutěže Mistrovství floristů České republiky Děčínská kotva. Děčínská škola ji pořádá společně se Svazem květinářů a floristů ČR, díky kterému mají vítězové možnost postoupit do mezinárodních soutěží jako je  Eurofleurs  nebo Europa Cup. Dalším významným partnerem floristické soutěže je Český zahrádkářský svaz.

Letošní ročník se nesl v duchu Folkloru. Všechny soutěžní práce spojovalo lidové téma, které vychází z myšlenky návratu ke kořenům, tradicím a osvědčeným, přírodě blízkým technikám.


Soutěž byla vyhlášena v kategorii senior, junior a žák. Ani letos nechyběla oblíbená kategorie hobby, která probíhala online a byla určena všem příznivcům floristiky.


První soutěžní den jsme mohli obdivovat v rámci prvního soutěžního úkolu s názvem „ Náruč plná tradic“ vkládanou květinovou nádobu.  V rámci druhého soutěžního úkolu s názvem “Krojovaná svatba“ měli soutěžící uvázat svatební kytici, ve které by byl uplatněn folklorní motiv. Třetí soutěžní úkol prvního dne soutěže byl poněkud netradiční, kdy měli soutěžící v rámci kategorie překvapení vytvořit květinovou kompozici s využitím pomůcky na aranžování, kenzan.  Druhý den na soutěžící obou zmíněných kategorií čekalo 180 minut, během kterých bylo nutné vytvořit prostorovou dekoraci s námětem májka.  Pro žákovskou kategorii byla určena pouze dvě témata, a to vkládaná květinová nádoba a vázaná folklorní kytice.


Druhý soutěžní den, 12. května ve 14.00 hodin proběhlo v nádherném prostředí jednoho sálu děčínského zámku floristické vystoupení předního českého floristy Jaromíra Kokeše.


Celé mistrovství vyvrcholilo slavnostním galavečerem, na kterém proběhlo vyhlášení výsledků včetně předání cen, a které bylo také místem setkání všech soutěžících, organizátorů, podporovatelů a příznivců květin.  Slavnostního galavečera se zúčastnilo mnoho významných osob jak z řad zástupců Ústeckého kraje, statutárního města Děčína, tak květinářského a floristického oboru. Z jejich rukou potom vítězové přebírali zasloužené ceny. Program byl zpestřen hudebním a tanečním vystoupením folklorního souboru NISANKA. Mistrem ČR ve floristice se v kategorii „ŽÁK“ stala Nela Němečková ze ZŠ Mokrá Horákov, mistrem ČR v kategorii „JUNIOR“ se stala Štěpánka Gabrišová, SZaŠ Kopidlno a mistrem ČR ve floristice v kategorii „SENIOR“ se stala Karolína Žáčková, SŠZaZe A. E. Komerse, Děčín Libverda


Vytvořené soutěžní práce, které jistě stály za zhlédnutí, mohli návštěvníci v počtu 8 700 vidět v prostorách zámku Děčín do neděle 15. 5. 2022. Akce byla součástí Městských slavností 2022 v Děčíně.


Soutěž finančně podporuje Ústecký kraj, statutární město Děčín, Ministerstvo zemědělství ČR a řada dalších partnerů, bez nichž by nebylo možné soutěž pořádat. Odborným mediálním partnerem soutěže je vydavatelství Profi Press s jeho časopisy Floristika a Profi Florista. Hlavním květinovým partnerem mistrovství je společnost Klia cz.


Již nyní se můžeme těšit na 52. ročník Děčínské kotvy  - Mistrovství floristů České republiky v průběhu května 2023 opět v Děčíně.

Výsledky - soubor ke stažení

Sponzoři - soubor ke stažení

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz

Pro dnešní den není žádná anketa definována.
Nová anketa se připravuje.

Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


  +420 296 411 180
  sekretariat@akcr.cz
  Mapa jak k nám

Ochrana osobních údajů
Cookies

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz