česky engllish

 

Aktuální informace z Agrarní komory ČR
WWW.APIC-AK.CZ

poslední novinky:

Informace pro návštěvníky...

Upozorňujeme návštěvníky úřadu AK ČR v Praze, že kanceláře úřadu v Počernické ulici 272/96 se přesunuly do jiné... 25. 05. 2017 více »

Komuniké z 65. společné jednání...

z 65. společného jednání zástupců agrárních komor zemí Visegradské skupiny, které bylo tentokráte rozšířeno o... 23. 05. 2017 více »

Agrární komory zemí V4, Slovinska...

TISKOVÁ ZPRÁVA - 12. květen 2017 - Ve dnech 11. a 12. května 2017 se v Brně konalo 65. společné jednání zástupců... 18. 05. 2017 více »

K velikonočním svátkům patří...

Tisková konference 11. dubna 2017 - Velikonoce jsou od nepaměti obdobím, kdy je poptávka po vejcích výrazně zvýšená, a... 11. 04. 2017 více »

Komuniké ze 64. zasedání...

Zástupci Agrární komory České republiky (AKČR), Národní rady zemědělských komor (KRIR), Maďarské agrární komory... 05. 04. 2017 více »

všechny články »

UniCreditUniCreditUniCredit
Komerční banka, a. s.Komerční banka, a. s.Komerční banka, a. s.
CeskaPojistovnaCeskaPojistovnaCeskaPojistovna
RenomiaRenomiaRenomia
Leden
22
2013

Vítězové soutěže

Smyslem předvánoční tiskové konference v sídle Agrární komory ČR v Praze bylo nejen seznámit novináře s výsledky uplynulého roku v agrárním sektoru. Prezident Agrární komory ČR Jan Veleba představil médiím dvě z několika vítězných zemědělských a potravinářských firem, jejichž zástupci si na Pražském hradě před koncem uplynulého roku převzali diplomy z úzkého výběru sta nejlepších firem.

Na tiskové konferenci se tak prezentovali Milan Basík z rodinné farmy v Zárybničné Lhotě na Táborsku a Zdeněk Štěpánek z firmy Boneco specializované především na výrobu hořčic a majonéz s doprovodným, poměrně širokým programem a škálou dalších specialit.


Obě firmy spojuje jediné, obstály ve velké konkurenci a dokážou produkovat kvalitu s efektem. U rodinné farmy to není jednoduché a i přes jedny z nejlepších výsledků v dojivosti a za vynikající produktivity práce připouští Milan Basík těžkosti spojené s agrárním byznysem. Totéž cítí generální ředitel Štěpánek zase ve vztahu ke konkurenci zahraničních firem a někdy až velmi tvrdému tlaku na ceny od obchodních řetězců. Přesto právě tato firma dokázala v nedávném celostátním testu majonéz zabodovat a prokázalo se, že v jejich výrobcích se normy neporušují, a dokonce některé výrobky jsou i nositelem značky Bio. Boneco je také jedním z mála výrobců kečupů určených malým dětem, což je velmi náročné právě na dodržování kvality a oproštění výroby od chemických konzervačních látek a barviv.


I když ale tito dva představitelé vítězných sto nejlepších mají na cestě k úspěchům různé překážky, nepřišli si novinářům postěžovat, ale hleděli s optimismem do roku 2013 a vyjadřovali přesvědčení, že jim podpora Agrární komory ČR pomáhá a očekávají i vstřícnější přístup vlády. Venkov nás živí, ale i zaměstnává, a jeho obyvatelstvo nelze přehlížet.

Eugenie LínkováMapa
sekretariat@akcr.cz
www.agrocr.cz
Agrární komora ČR
Počernická 96
108 00 Praha 10
Agrární komora ČR
Blanická 3
779 00 Olomouc
IČO: 47674768
DIČO: CZ47674768
Agrární komora České republiky
je zapsána v obchodním
rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě,
oddíl XIV, vložka 571.
Home
Novinky
Mapa stránek
Kontakty


Agrární komora ČR podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory ČR je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

code WRS vyroba-www.cz - Copyright © 2010-2011