česky engllish

 

Aktuální informace z Agrarní komory ČR
WWW.APIC-AK.CZ

poslední novinky:

Informace z jednání...

Představenstvo Agrární komory ČR projednalo činnost a aktivity od svého posledního zasedání ze začátku dubna. Zdeněk... 31. 05. 2017 více »

Informace pro návštěvníky...

Upozorňujeme návštěvníky úřadu AK ČR v Praze, že kanceláře úřadu v Počernické ulici 272/96 se přesunuly do jiné... 25. 05. 2017 více »

Komuniké z 65. společné jednání...

z 65. společného jednání zástupců agrárních komor zemí Visegradské skupiny, které bylo tentokráte rozšířeno o... 23. 05. 2017 více »

Agrární komory zemí V4, Slovinska...

TISKOVÁ ZPRÁVA - 12. květen 2017 - Ve dnech 11. a 12. května 2017 se v Brně konalo 65. společné jednání zástupců... 18. 05. 2017 více »

K velikonočním svátkům patří...

Tisková konference 11. dubna 2017 - Velikonoce jsou od nepaměti obdobím, kdy je poptávka po vejcích výrazně zvýšená, a... 11. 04. 2017 více »

všechny články »

UniCreditUniCreditUniCredit
Komerční banka, a. s.Komerční banka, a. s.Komerční banka, a. s.
CeskaPojistovnaCeskaPojistovnaCeskaPojistovna
RenomiaRenomiaRenomia
Říjen
09
2012

Průvodce zemědělstvím

České zemědělství očima těch, kteří u toho byli – je název knížky bývalého ministra zemědělství a prvního místopředsedy vlády České republiky Ing. Miroslava Tomana, v současné době prezidenta společnosti Agrotrade, a. s. Spolu s ním se na vzniku knihy o vývoji českého poválečného zemědělství až do dnešních dnů podíleli jako spoluautoři Ing. Stanislav Codl a Ing. Petr Tuček.

Zatímco Miroslav Toman je průvodcem uplynulým šedesátiletím českého zemědělství, dalších dvanáct osobností ze svých zkušeností svěřuje čtenáři jedinečné zážitky z dění v tomto resortu. Nechybí ani dva prezidenti Agrární komory České republiky, současný Jan Veleba a jeho předchůdce Václav Hlaváček, který přesně definuje zcestnou porevoluční politiku českého státu Pavla Bratinky a Michala Žantovského: „Dovezeme si potraviny za peníze daňových poplatníků zemí Evropské unie.“ Zemědělství se propadá a dostává další ránu v podobě asociačních dohod. A Jan Veleba to upřesňuje v číslech, kdy nejkřiklavějším případem je vepřové maso, které se pro krytí spotřeby z poloviny musí už dovézt.


Zajímavé je svědectví Václava Klejcha, dosavadního předsedy Zemědělského družstva Dolní Újezd, který svou zpověď končí přáním, aby o úspěšném zemědělském podnikání rozhodovala šikovnost lidí a počasí a ne Brusel, nekompetentní politici nebo nekompetentní dotační politika.Mapa
sekretariat@akcr.cz
www.agrocr.cz
Agrární komora ČR
Počernická 96
108 00 Praha 10
Agrární komora ČR
Blanická 3
779 00 Olomouc
IČO: 47674768
DIČO: CZ47674768
Agrární komora České republiky
je zapsána v obchodním
rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě,
oddíl XIV, vložka 571.
Home
Novinky
Mapa stránek
Kontakty


Agrární komora ČR podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory ČR je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

code WRS vyroba-www.cz - Copyright © 2010-2011