česky engllish

 

Aktuální informace z Agrarní komory ČR
WWW.APIC-AK.CZ

poslední novinky:

Informace pro návštěvníky...

Upozorňujeme návštěvníky úřadu AK ČR v Praze, že kanceláře úřadu v Počernické ulici 272/96 se přesunuly do jiné... 25. 05. 2017 více »

Komuniké z 65. společné jednání...

z 65. společného jednání zástupců agrárních komor zemí Visegradské skupiny, které bylo tentokráte rozšířeno o... 23. 05. 2017 více »

Agrární komory zemí V4, Slovinska...

TISKOVÁ ZPRÁVA - 12. květen 2017 - Ve dnech 11. a 12. května 2017 se v Brně konalo 65. společné jednání zástupců... 18. 05. 2017 více »

K velikonočním svátkům patří...

Tisková konference 11. dubna 2017 - Velikonoce jsou od nepaměti obdobím, kdy je poptávka po vejcích výrazně zvýšená, a... 11. 04. 2017 více »

Komuniké ze 64. zasedání...

Zástupci Agrární komory České republiky (AKČR), Národní rady zemědělských komor (KRIR), Maďarské agrární komory... 05. 04. 2017 více »

všechny články »

UniCreditUniCreditUniCredit
Komerční banka, a. s.Komerční banka, a. s.Komerční banka, a. s.
CeskaPojistovnaCeskaPojistovnaCeskaPojistovna
RenomiaRenomiaRenomia
Březen
05
2013

Děkujeme, Vojto Olbrechte

V úterý 19. února u mne zazvonil telefon. Na druhém konci byl Vojta Olbrecht a ptal se, zda budu následující den ve středu v Praze, že bychom zašli jako mnohokrát na oběd. S lítostí jsem musel poděkovat s tím, že odlétám do Dublinu na zasedání prezidia COPA. Vojta opáčil, že nevadí a že příště to určitě vyjde. Bohužel, už žádné příště nebude.

Jako blesk mne a mnoho dalších zemědělců, vinařů, novinářů a množství jeho známých zasáhla zpráva, že 21. února v podvečer zahynul při autonehodě. V takových situacích se jenom těžko hledají ta správná slova. Ta moje dnešní jsou prostá. Chci Ti, milý Vojto, příteli, za naši agrární obec poděkovat. Za to, že jsi nás naplňoval vírou a láskou k českému zemědělství a svým nezdolným optimismem. Za to, že jsme mohli s Tebou trávit nezapomenutelné chvíle při Tvém dobrém víně. Za to, že všichni jsme znali jenom jediný výraz ve Tvém obličeji, úsměv a noblesu. Setkání s Tebou bylo pro mne vždy svátkem. Vybudoval jsi moderní a prosperující firmu Víno Blatel, a. s., a její řízení předal svým dětem. Je škoda, že Ti nebylo dopřáno více let zaslouženého odpočinku a radosti z dobrého životního díla. Čest Tvé památce a budiž Ti milovaná moravská země lehká.

Vojtěch Olbrecht i v dobách zlých, kdy se schylovalo k zemědělským nepokojům za práva na dodržování vládních slibů, byl optimistou a s úsměvem se snažil překlenout starost o obor, na němž mu tolik vždy záleželo. Zachovejme si jeho portrét, na němž se usmívá a připíjí Janu Velebovi, prezidentovi Agrární komory ČR, na úspěchy všech zemědělců a jejich setrvání na půdě předků, navždy. Asi každého, kdo ho znal, zpráva o náhlé smrti velmi ranila. Skláníme se před Vaší památkou pane Olbrechte


ing. Jan Veleba, prezident AK ČRMapa
sekretariat@akcr.cz
www.agrocr.cz
Agrární komora ČR
Počernická 96
108 00 Praha 10
Agrární komora ČR
Blanická 3
779 00 Olomouc
IČO: 47674768
DIČO: CZ47674768
Agrární komora České republiky
je zapsána v obchodním
rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě,
oddíl XIV, vložka 571.
Home
Novinky
Mapa stránek
Kontakty


Agrární komora ČR podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory ČR je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

code WRS vyroba-www.cz - Copyright © 2010-2011